Oferta Analiza kolorystyczna

Czasem instynktownie czujemy, że pewne kolory do nas pasują. Intuicyjnie dobieramy barwy i odcienie, które podkreślają naszą urodę. Czy jednak są jakieś zasady określające odpowiednią dla nas gamę barw? Czy da się określić i scharakteryzować typy urody tak, aby każda kobieta odnalazła się w jednym z nich?

Podczas analizy kolorystycznej przykłada się do twarzy Klientki matowe chusty w różnych kolorach i ocenia się, jak reaguje na te kolory skóra. Szarzeje czy promienieje? Robi się blada lub zdrowo opalona? Czy uwidaczniają się zaczerwienienia i niedoskonałości? Czy widać w skórze wyraźny pigment (szarawy, niebieskawy, różowawy, żółtawy itp.)? Co się dzieje z oprawą oka, białkówką i tęczówką? Czy dany kolor współgra z odcieniem włosów? W pierwszym etapie analizy kolorystka odrzuca odcienie ewidentnie niekorzystne, a odkłada te podkreślające urodę, aby następnie je porównać i wybrać najlepsze. Ocenia się także, czy dany kolor podkreśla urodę na zasadzie podobieństwa czy kontrastu - jest to ważne np. przy tworzeniu zestawień kolorystycznych i stylizacji. Na koniec analizy potwierdza się jej wynik przy użyciu ram zawierających gotowe kompozycje kolorów dla danego typu. Klientka dostaje poręczny karnet kolorów, przydatny na zakupach. Karnet jest skomponowany indywidualnie dla każdej Klientki, dlatego palety kolorów dla osób z tego samego typu mogą się od siebie nieznacznie różnić. Nie chodzi przecież o to, aby kogoś na siłę wciskać w sztywne ramy :)

Nowa analiza kolorystyczna z podziałem na 12 typów daje więcej możliwości niż klasyczna (4 typy). Ułatwia analizę osób, które farbują włosy i pozwala ocenić, w jakim kolorze (innym niż naturalny) będzie tej osobie do twarzy. Proponuje także możliwe stylizacje w kierunku innego (zwykle siostrzanego) typu. Jeśli np. kobieta jest jasną wiosną, ale farbuje włosy na ciepły odcień i generalnie woli ciepłe kolory to dzięki drobnym wskazówkom może nauczyć się stylizować na ciepłą wiosnę. Kolorystka powinna w takiej sytuacji określić granice, w jakich można taką zmianę przeprowadzić (np. najjaśniejszy i najciemniejszy odcień włosów, odcień opalenizny).

Analiza kolorystyczna pozwala znaleźć kolory, w których dana osoba wygląda korzystnie, które następnie Klientka może wykorzystać przy kompletowaniu garderoby, tworzeniu stylizacji, szukaniu dodatków, makijażu. U niektórych osób typ urody zmienia się wraz z wiekiem, dlatego analiza to usługa, na którą warto się umawiać cyklicznie.

Zadzwoń i umów się na ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ, jeśli:

  • masz dość nudy w szafie, ciągle kupujesz te same kolory ubrań i dodatków
  • chcesz świadomie tworzyć swój profesjonalny wizerunek
  • chcesz się nauczyć dobierać kolory podkreślające urodę, także w makijażu
  • chcesz odświeżyć garderobę
  • chcesz znaleźć swój styl lub go zmienić
  • potrzebujesz skompletować zestaw ubrań np. do pracy, ale niekoniecznie w czerni i bieli ;)
Zapisz się już dziś - 505 214 111 lub biuro@potegapiekna.pl. Zapraszamy!

Analiza kolorystyczna Chotomów - Nauka makijażu Analiza kolorystyczna Chotomów - Nauka makijażu Analiza kolorystyczna Chotomów - Nauka makijażu

Zapraszam do kontaktu

Agnieszka Celińska
ul. Leśna 28, Chotomów
tel: 505 214 111
eMail: biuro@potegapiekna.pl

Jestem też na: